Laz.1s.lv


Laz.1s.lv
Lapa kurā pieejama informācija par dabu,
un tās parādībām, kā arī dažādi mērītāji un kartes.
 Latviski In English

Pēdējais raksts.


Šis būs pēdējais laz.1s.lv ievietotais raksts.

laz.1s.lv ir mājaslapa / blogs, kurā kopš 2014.gada beigām sava hobija nolūkos publicēju ar dabu, tās parādībām un meteoroloģiju saistītu informāciju.
Kā redzams, pēdējā gada laikā, aktivitāte mājaslapā ir samazinājusies un raksti parādās reti.
Mājaslapas pastāvēšanas (aktīvajā) laikā vidējais apmeklētāju skaits ir bijis no 3 - 5 dienā. Pavisam kopā mājaslapā ir veikti vairak kā 5 000 000 kliķšķi un tuvu 100 000 unikālie IP apmeklējumi ( 93 000 šī raksta tapšanas brīdī ). Mājaslapā ievietoti 360 raksti.

Tad kāpēc īsti ši mājaslapa tapa?
Mājaslapa tapa 2014.gada 21.septembrī, lielākoties, lai parādītu savu hobiju, tas ir, dabas un tās parādību novērošana un mājaslapas uzturēšanas pienākums lika tajā ieiet vēl dziļāk.
Kad izveidoju mājaslapu man bija vien 14 gadi, bet interese bija jau senāk.

Attēlā redama migla saullēkta laikā. Uzņemu pats 2013.gada 27. augustā.

 

Parhēlijs Rudē 2014.gada 5.maijā

 

Saules stabs 2014.gada 18.februārī. Viena no pirmajām retajām optiskajām parādībām kuru man izdevās iemūžināt.

 

Iespējams bieži redzēts attēls. Uzņemts 2014.gada 7.septembrī, nepilnas divas nedēļas pirms mājaslapas tapšanas. Šo attēlu izmantoju kā laz.1s.lv logo pateicoties tā popularitātei.

 

Vienīgā problēma bija zināšanu trūkums web lapu izstrādē ko izdevās parvarēt nopietni saaukstējoties 2014.gada - bija daudz brīva laika lai lasītu un mācītos web lapu veidošanu un cits nekas tādā stāvoklī nebija ko darīt. Tā nu uzgāju 1s.lv lapu hostingu. 1s.lv priekš tā laika izcēlās ar neierobežotiem apjomiem rakstu un attēlu ziņā, kas man tajā brīdī likās diezgan svarīgi, bet pats svarīgākais bija neuzkrītošs bezmaksas domēns. Sākumā 1s.lv saskarne likās sarežģīta, taču ātri pieradu. Tā arī sāku darbu pie rakstu veidošanas. Pirmais raksts bija kā tests ,,Rudens klāt,,.
Pirmais ,,uz pilnu slodzi,, pavadītais gads (2015) bija interesants. Jau 4.janvāri notika magnētiskā vētra un pastāvēja iespējamība par polārblāzmu par ko arī paziņoju. 

Attēlā redzama paaugstināta polārblāzmu aktivitāte 2015.gada 4.janvārī kura diemžēl vēlāk samazinājās un polārblāzma netika novērota.

 

2015.gads bija noslēguma posms saules aktivitātes cikla maksimumam, tādēļ magnētiskās vētras un augsta saules aktivitāte likās jau pieraksta lieta. 

Attēlā redzama saules aktivitāte aktivajā cikla daļā. Redzami vairāki M un viens X līmeņa uzliesmojums.

 

18 martā izdevās novērot pirmo polārblāzmu.

 

Attēlā redzama manis uzņemtā polārblāzma. Izmantota veca Fujifilm ciparu kamera kura nespēja dod īpaši spilgtu attēlu.

 

Maija beigās sāku gaidīt sudrabainos mākoņus un tos izdevās pirmo reizi veiksmīgi novērot. 

Attēlā redzams sudrabaino mākoņu pārklājuma kartes uzņēmums 2015.gada 5.maijā.

 

Attēlā redami sudrabainie mākoņi, uzņemts ar vecu ( nu priekš 2015 gada varbut ne tik vecu ) Samsung telefonu.


Arī nākamie gadi bija diezgan interesanti ar dažādām retām parādībām, karstumu un daudzko citu. Interesants notikums bija polārblāzma jaunajā 2016.gadā.

 

Polārblāzma Rude 2016.01.01

 

Kāpēc jābeidz, jajau tik interesanti?Mājaslapu uzturu jau vairākus gadus. Man jau ir 21 gads un pašsaprotami, šo gadu laikā ir mainījušas intereses un hobiji. Dabas parādības vēljoprojām vēroju un to turpināšu darīt Twitter kontā ( vismaz vēl kādu laiku ). Ja neesiet vel piesekojies, varat to izdarīt. Tas ir mājaslapas konts, kurš tiks vairāk vērsts uz dabas parādībām un tiks samazināta saistība ar mājaslapu.
Lai nu kā, šis viss bija ļoti interesanti, daudzko interesantu atklāju un iemācījos saistībā ar dabu, meteoroloģiju, arī rakstu veidošanu, iekrāju iespaidīgu vairāku tukstošu attēlu, meteo radaru, satelītu un monitoringu lielu arhīvu. ( Ja kādam vajadzīgs kāds attēls ar kādu dabas parādību, iespējams varu palīdzēt. )

Paldies visiem kam šis patika un sekojāt līdzi, tiekamies Twitter.

Twitter: https://twitter.com/Robert08771304

p.s. Mājaslapa un tās saturs tai skaitā rakstu arhīvs netiks dzēsts, kas zina, varbūt kāds pārņems lapu un turpinās iesākto.

Komentāri (0)  |  2021-10-26 07:37  |  Skatīts: 169x   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ