Laz.1s.lv


Laz.1s.lv
Lapa kurā pieejama informācija par dabu,
un tās parādībām, kā arī dažādi mērītāji un kartes.
 Latviski In English

Zemes magntiskais lauks kļūst vājāks.


FOTO: firstpost.com

Zemes magnētiskais lauks ir magnētisks lauks, kuru rada notiekošie procesi zemes šķidrajā kodola daļā. Magnētiskā lauka galvenais uzdevums ir atvairīt saules vēja daļiņas.

Pēdējo gadu laikā būtiski ir palielinājies ātrums, kādā izmainās zemes magnētiskais lauks. Vislabāk magnētiskā lauka izmaiņas konstatētas attēlā redzamajā laukumā ( šis laukums zināms arī kā Atlantijas okeāna dienvidu daļas anomālija ) , kurā magnētiskā lauka stiprums ir zemāks par 25000 nT ( nanoteslas ). Vidēji šis rādītājs ir aptuveni 45000 līdz 50000 nT. Laika gaitā šim plankumam mainoties, izskatās, ka arī Āfrikas rietumu daļā veidojās vēlviens zemas magnētiskā lauka plankums. ( redzams attēlā zemāk )

Šo 2020. gada attēlu salīdzinot ar iepriekšējo 2016. gada attēlu ir iespējams novērot šī plankuma iespējamo veidošanos.

Pašlaik vēl nav pilnībā skaidrs, kāpēc ši parādība notiek, taču ir izteikti minējumi, ka notiks zemes polu maiņa, kura jau ir notikusi pirms aptuveni 22000 gadiem. Polu maiņa ir ļoti lēns process un tas varētu aizņēmt pat vairākus tūkstošus gadu. Tieši ši iemesla dēļ šis minējums ir apstrīdāms, jo izmaiņas notiek samērā ātrāk nekā tas notiku polu maiņas gadījumā.

Visticamāk ši parādība ir izskaidrojama ar vēl neizpētītiem procesiem zemes kodolā. 

Jebkurā gadījumā uztraukumam nav pamata, jo zemes magnētiskais lauks pastāv un pastāvēs, tas tikai lēni izmainās tai skaitā zemes magnētiskā polā pārbīdes dēļ un šis Atlantijas okeāna dienvidu daļas anomālijas dēļ.

Komentāri (0)  |  2020-05-30 07:25  |  Skatīts: 218x   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ