Laz.1s.lv


Laz.1s.lv
Lapa kurā pieejama informācija par dabu,
un tās parādībām, kā arī dažādi mērītāji un kartes.
 Latviski In English

Varam sākt gaidīt sudrabainos mākoņus.


FOTO: lasp.colorado.edu

Jau ir pienācis maijs. Maijs ir īpšs menesis, jo šajā laikā daba mostas, gaisa temperatūra paaugstinās un tuvojamies jau vasarai. 

Sudrabainie mezosfēras mākoņi ir reti mākoņi kuri vērojami tikai vasarā. Tie atrodās ļoti lielā augstumā, kur citus gadalaikus mākoņi neveidojas, taču vasarā dažādu apstākļu sakritību dēļ tie izveidojās. Kāpēc gan šie mākoņi ir tik īpaši? - Par cik šie mākoņi atrodās ļoti augstu, tai pat brīdi saule neatrodas īpaši zemu zem horizonta. Tieši šis liek krēslainajās naktīs šiem mākoņiem izskatīties iespaidīgi, jo dēļ lielā augstuma visas nakts garumā tie ir vienīgie mākoņi kuri tiek apspīdēti.

FOTO: laz.1s.lv (Rude, 2019.06.18 )

Pēc skata tie ir zilganīgi balti vai elektriski zili mākoņi, kas leni viļņojoties pārvietojās pulksteņrādītāja virzienā ap ziemeļu pola. Ja jums šovasar arī ir vēlēšanās šos mākoņus novērot, tad labākais, ko jūs varētu pašlaik darīt ir sekot līdzi informācijai laz.1s.lv, jo šei tiks publicēta informācija tiklīdz tiks novēroti pirmie mākoņi.

FOTO: laz.1s.lv (Rude, 2019.07.18 )

Pagajušogad ši dabas parādība tika novērota diezgan veiksmīgi. Mākoņu daudzums un spilgtums bija salīdzinoši augsts. Ja ir radies kāds jautājums vai kas cits: rudeos@inbox.lv vai Twitter

Noderīgas saites tepat laz.1s.lv:

Komentāri (0)  |  2020-05-06 06:34  |  Skatīts: 238x   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ