
Mākoņi ir ūdens vai ledus kristāliņu sakopojums atmosfēras slānos. Mākoņi ir ļoti svarīgi dabas procesos. Ar mākoņīem notiek ūdens aprite, tie regulē saules enerģiju kas nonāk no saules uz zemi un citur.
Tālāk tiks aprakstīti visi mākoņu galvenie veidi:
Āķveidīgie spalvmākoņi

Cirrus uncinus Āķveidīgie spalvmākoņi ir nelielas formas mākoņi, kas atrodas lielā augstumā, tie mēdz veidot interesantas formas, kas nereti atgādina dzīvniekus.
Augstie gubmākiņi

Altocumulus Augstie gubumākoņi ir mākoņi kas raksturīgi siltajiem vasaras mēnešiem. Šie mākoņi dažreiz vēsta par lietus vai pērkona negaisa tuvošanos. Tie atrodās lielā augstumā
Augstie slāņmākoņi

Altostratus Augstie slāņmākoņi ir blīvi mākoņī, kas nosedz lielu teritoriju. No šiem mākoņiem medz rasties nelieli nokrišņi.
Gubu lietusmākoņi

Cumulonimbus Gubu lietusmākoņī ir mākoņi, kas veido tādus kā augstus kalnus, tie rada lietus un negaisa nokriešņus. Šie mākoņī visas debesis neaizsedz.
Gubu pārslveidīgie mākoņī

Altocumulus floccu Gubu pārslveidīgie mākoņi ir augsti. No tiem parasti nokrišņu nav, tikai dažreiz kāda laietus lāse vai sniegpārsliņa. Šie mākoņi var vēstīt par gaidāmu negaisu vai lietu.
Avoti: